Arama
 

Blog

Oje Çıkarma Tekniği

Oje Çıkarma Tekniği

Bayanlar oje sürmeye manikür yapmaya bayılır, hatta size bir tüyo verelim iki kat oje ve üzerine iki kat da şeffaf cila sürdüğünüzde hem oje kolay kolay bozulmaz hem de protez tırnak gibi görünür, ama o ojeyi çıkarmak başlı başına bir eziyet. Oje çıkarma zahmeti bazen insanı oje sürmekten soğutuyor ama çok kolay bir teknikle oje çıkarmak eziyet olmaktan çıkıyor. Öncelikle ellerimizi yıkıyoruz. Krem vs. kalıntılarından arındırıyoruz.

Sıcak su ile yıkamamaya özen gösterin. Klimalı ortamda oje silmek zordur. Biliyorsunuz ki aseton uçucu bir maddedir. Küçük bir mendil serin elinizin altına, kıyafetlerimiz oje lekesi olmamalı. Ardından ise aseton ve pamuk ikilisi ile iş başına.

Şık bir davete katıldınız eğlendiniz. Giyindiniz, süslendiniz ve bunun sonunda bir de koyu bir oje tercih ettiniz. Her şey dört dörtlük, peki ya sabahı? Kopkoyu ojelerle işe gidilmez diye düşünüyorsunuz ve işte kabus diyorsunuz. Ama onun da bir formülü var! Asetonlu pamuğu tırnağın üzerinde birkaç saniye tutup aşağı doğru çekin. Dikkat etmeniz gereken şey pamuğu asla sağa sola sakın çevirmeyin. Oje tırnak etlerine bulaşmadan tertemiz oldu.